صبر و ظفر هر دو دوستان قديمند /// بر اثر صبـــــــر نوبت ظفر آيد (سعدی شیرازی)

تبلیغات چاپی کار آمد

0نظرات توسط

تبلیغات چاپی وسیله ای موثر و مقرون به صرفه است که معمولا در مجلات و روزنامه ها دیده می شود . اگر شما نویسنده یک شرکت تبلیغاتی ، نویسنده مستقل و یا صاحب کسب و کار کوچکی هستید که فعالیت های تبلیغاتی را خودتان اداره میکنید ، این فاکتور ها به شما نشان می دهد که چگونه به نوشتن متن های مربوط به تبلیغات چاپی بپردازید که کمکی باشد برای شما جهت بدست آوردن مشتری و فروش بالا :

۱-تیتر

تیتر اولین خط نوشتار شماست که خواننده در تبلیغات چاپی شما می بیند . یک تیتر قوی و جذاب مشتری های بالقوه را جذب کرده و آن ها را ترغیب می کند تا به خواندن بیشتر در مورد محصولات و خدمات شما بپردازند .

تعدادی از تیتر های نمونه از تبلیغات چاپی در ادامه می آید :

– کمکی برای خوابی آرام : تبلیغی برای لباس خواب

– قدرت بدون کنترل هیچ است : تبلیغی برای تایر

– زمان آن است که دست رد به سینه غذا های نا مرغوب بزنید : تبلیغی برای سس های مایونز

۲-تیتر های فرعی

تیتر های فرعی در تمام تبلیغات چاپی وجود ندارد . یک تیتر فرعی برای تبلیغات چایی اختیاری است اما هدف از آن گسترش و بسط دادن تیتر اصلی شماست و خواننده را با جزئیات بیشتری آگاه می کند .

تعدادی از تیتر های فرعی نمونه از تبلیغات چاپی در ادامه می آید :

– تیتر : برای ۹ ماه از او جوری مراقبت کنید که کس دیگری نمی تواند .

– تیتر فرعی :ما برای کمک به شما حضور داریم .

تبلیغی برای غذای بچه .

– تیتر : کاملا جدید .

– تیتر فرعی : آخرین باری که در مورد آن شنیدند و کاملا حقیقت داشت چه زمانی بود ؟

تبلیغی برای اتومبیل .

– تیتر : حس تعجب آن ها را تغذیه نمایید .

– تیتر فرعی : معرفی بسته های غذایی جدید .

تبلیغی برای غذا های بسته بندی .

– تیتر : مجموعه سینمای خانوادگی .

– تیتر فرعی : زیرا هماهنگ کردن سینمای خانوادگی شما باید متناسب با سلامتی شما باشد .

تبلیغی برای نوعی مبلمان خانگی .

۳-فضای خالی

صرف اینکه یک تبلیغ چاپی تمام صفحه را خریداری می کند دلیل نمی شود که باید تمام صفحه آن را با تصاویر و متن پر کنید . فضای خالی که باید در تبلیغ شما وجود داشته باشد به همان اندازه متنی که برای آن می نویسید و تصاویری که استفاده می کنید اهمیت دارد .

هنگامی که صفحه تبلیغ شما دارای فضای خالی باشد جذابیت دیداری آن بیشتر می شود که خوانندگان بیشتری را جذب آگهی شما می کند . اگر تبلیغات شما باعث جذب خواننده نشود ، حتی اگر کسی هم آن را بخواند تمایلی به ادامهآن تا آخر نخواهد داشت .

۴-تصاویر

در تبلیغات چاپی احتیاجی به تصویر و عکس نیست . اما اگر از تصاویر مناسب استفاده نمایید ، ظاهر تبلیغ شما نیز آراسته می شود . هر گونه تصویری که استفاده می کنید باید کاملا هماهنگ و مطابق با تبلیغ و متن شما باشد . استفاده از تصاویر در تبلیغات تنها جنبه زینتی و زیبایی ندارد . استفاده از عکس در تبلیغات چاپی مفید و خوب است اما ، اگر محصول مورد تبلیغ شما فنی و تخصصی باشد بهتر است از مواردی غیر از عکس هم استفاده نمایید زیرا تصاویر گویای همه جزئیات نیستند . می توانید از عکس های متعددی استفاده کنید . به عنوان مثال هنگامی که قصد نشان دادن کاربری محصولی را دارید استفاده از عکس های متعدد می تواند گویا و بیان کننده باشد . اما با این حال باید توجه داشته باشید که از استفاده بیش از حد از عکس در تبلیغ به منظور آراستن آن خودداری نمایید.

۵- بدنه تبلیغ

بدنه متن تبلیغ شما باید به زبان و لحن محاوره ای باشد . استفاده زیاد از نوشتار متن نیز مناسب نمی باشد.

شما برای نوشتن جای زیادی در تبلیغ خود ندارید. از هر کلمه به بهترین شکل استفاده نمایید . هر جمله باید به نحوی نشان دهد که محصول شما چیست و چه دلیلی برای مشتری دارید که محصول شما را انتخاب کند . مشتری شما حتما مشکلی دارد مانند مشکل تنفسی ، ماشین قدیمی و یا رژیم غذایی خاص و شما در تبلیغ چاپی خود در حال ارائه راه حل مناسبی برای این منظور هستید مثلا فروش قرصهای تنفسی ، اتومبیل های اسپرت جدید و یا مواد غذایی بدون قند و چیپس های بی چربی .

بیشتر تبلیغات چاپی که در مجلات وجود دارد دارای متن های کوتاهی هستند مگر اینکه موضوع تبلیغ دارو باشد که نیازمند آنست که اطلاعات پزشکی و قانونی در خصوص دارو و تاثیرات جانبی استفاده از آن ارائه شود . برای روشن شدن مطلب به آگهی های دارو ها توجه نمایید و متن های توضیحی آن را ملاحظه فرمایید .

متن های تبلیغات چاپی نباید خیلی طولانی باشد . چیزی که می نویسید برای تبلیغات است نه کتاب و ضمنا قرار نیست کوچک ترین جزئیات مربوط به شرکت را در تبلیغات آورده و توضیح دهید.

نگاهی به تبلیغات چاپی در مجلات یا روزنامه هایی که می خواهید در آن ها تبلیغ داشته باشید بیاندازید . به اندازه متن آن ها توجه نمایید و ببینید که عملکرد رقیب های شما در چه حد است .

حتی اگر آن شرکت ها در زمینه تشابه محصول با شما رقابتی ندارند اما با این حال هنوز رقیب شما در جلب توجه خواننده و مشتری هستند . اگر تبلیغ شما از بالا تا پایین با متن و توضیح پر شده و در کنار تبلیغی قرار گرفته که ضمن داشتن عکس متن کوتاه و مختصری هم دارد ، آنگاه نباید انتظار داشته باشید که تبلیغ شما حتما خوانده شده و مورد توجه قرار گیرد .

۶- درخواست برای اقدام

خب ، حالا مشتری باید چه کاری انجام دهد ؟ اگر به آن ها نگویید ، از کنار تبلیغ شما می گذرند و به انجام کار دیگری مشغول می شوند .

از آن ها بخواهید که همین حالا تماس بگیرند ، از وب سایت شما بازدید نمایند ، تا پیش از یک زمان مشخص برای استفاده از تخفیف نسبت به خرید اقدام کنند ، نمونه آزمایشی دریافت کنند و یا هدیه ای با سفارش خود داشته باشند . شما از مشتری میخواهید که همین حالا اقدام نماید چیزی که معمولا هرگز انجام نمی دهند مگر این که درخواستی یا ترغیبی برای آن وجود داشته باشد .

۷- اطلاعات تماس

هرگز فراموش نکنید که اطلاعات تماسی خود را نیز ارائه دهید . از دادن صرف آدرس وب سایت خود پرهیز کنید . زیرا برای مشتری ها ممکن است کار آسانی نباشد که در هر زمان به وب سایت شما مراجعه کنند . در تمام تبلیغات چاپی خود اطلاعات تماس را با جزئیات کامل بیاورید . تنها متنی که نباید در آن صرفه جویی کردن ارائه اطلاعات تماسی با تمام جزئیات است .

آنچه لازم دارید اینست که به هر یک از مشتری ها هر گونه مرجع ممکنی را برای تماس با شما ارائه دهید . هرگز تصور نکنید که همه به وب سایت شم سر خواهند زد و یا برقراری تماس تلفنی برای همه آسان است و با دیدن شماره های شما در تبلیغ فورا تماس خواهند گرفت .

برای مشتری انتخاب های متعدد و متنوعی برای تماس فراهم سازید تا این امکان را داشته باشند که بتوانند همین حالا با شما تماس بگیرند .

لینک کوتاه این مطلب مناسب جهت ارسال به دیگران: https://chapkhane.net/ugOk2

About the author

مطالب مرتبط

cnc

مبانی رسانه چاپ

مرحله تعویض پلیت در فرآیند های چاپی ، یک عملیات...

cnc

سوال های رایج در مورد استفاده از ماشین آلات CNC

در یک ماشین CNC باید به دنبال چه چیزی باشیم...

-مرکب-چاپ

ویژگی های مرکب چاپ موقع خرید

رکب outdoor (مرکب چاپ دستگاه بنر) به صورتی است که...

نظر خودتان را در این قسمت قرار دهید

راهنمای خرید دستگاه حکاکی و برش لیزری
راهنمای خرید دستگاه چاپ بنر