فکر می کنید قیمت های سایت گران است؟

گاهی اوقات بعضی از مشتریان سایت چاپخانه با تماس به دفتر پشتیبانی و فروش سایت گله مند هستند که بعضی از قیمت های سایت گران است. اما با گفتگوی بیشتر متوجه می شوند قیمت های سایت نه تنها گران نیست بلکه ارزانتر از هر جای دیگری است.
به بعضی از دلایل این اشتباه در ادامه اشاره شده است:


هزینه حمل و نقل

حتما می دانید که هزینه حمل و نقل کالا بسیار گران و در قیمت تمام شده کالا سهم زیادی دارد.

یکبار یکی از مشتریان تماس گرفت و گفت قیمت استیکرهای شما متری ۵۰ تومان گرانتر از جای دیگری است. وقتی هزینه حمل و نقل را محاسبه کردیم متوجه شد تقریبا متری ۲۰۰ تومان بابت کرایه پرداخت کرده! یعنی متری ۱۵۰ تومان گرانتر از قیمت سایت چاپخانه! (به نقل از مدیر فروش چاپخانه دات نت)

نکته مهم اینجاست: ارسال رایگان!

ما کالاهای سایت را بصورت رایگان ارسال می کنیم و این باعث میشود در نهایت قیمت بسیار کمتری برای شما حاصل شود.

 


جنس تقلبی!

در صنعت چاپ هم همچون دیگر صنایع، جنس تقلبی و اصلی وجود دارد. جنس های اصلی (هرچند چینی) بدلیل برنامه ریزی بلند مدت برای فروش و ارتقا برند، با کیفیت در حد قیمت تولید و توزیع می گردد. اما جنس های تقلبی هر از چند گاهی با یک برند معتبر تولید می شود و بلافاصله پس از تدبیر برند معتبر و اصلی برای تمایز با نمونه تقلبی، برند خود را تغییر داده و سراغ یک برند دیگر می روند.

یکی از مشتریان تماس گرفتند و معترض شدند قیمت مرکب بنر با قیمت دیگر توزیع کننده ها تفاوتی ندارد. من خودم شخصا به شرکت وی مراجعه کردم و ظروف مرکب های قبلی وی را دیدم. بلافاصله دلیل را یافتم. از مشتری پرسیدم مشکلی با این مرکب ها نداشتی؟ گفت بله. هد گرفتگی ام زیاد بوده. گفتم از این مرکب های ما استفاده کن و تا وقتیکه مشکلت برطرف نشده هزینه اش را پرداخت نکن. یک روز بعد تماس گرفت و گفت که هزینه را پرداخت کرده چون مشکل هد گرفتگی تا حد زیادی رفع شده است. او ابراز شگفتی کرد که دو جنس مشابه چرا باید این همه اختلاف کیفیت داشته باشد. اینگونه برای وی توضیح دادم که اولا مرکب قبلی شما لیتری هزار تومان گرانتر بود و در مجموع ۲۰ لیتر میشود ۲۰ هزار تومان گرانتر. دوم شما حداقل لیتری ۵ هزار تومان گرانتر خریدی! چون این جنس تقلبی هست و قیمتش در بازار بسیار کمتر از آن چیزی که قبلا پرداخت کردی. وجه تمایز مرکب اصلی با تقلبی را هم برایش تشریح کردم. (به نقل از مدیر عامل دفتر نمایندگی نوین تاک در منطقه جنوب)

نکته مهم اینجاست: جنس تقلبی به هر اندازه ارزانتر هم ضرر است!

کالاهای سایت چاپخانه به هیچ وجه جنس تقلبی را حتی با سود بالاتر بفروش نمیرساند. جنس تقلبی علاوه بر کیفیت پایین به دستگاه شما هم ضرر می زند.


موجود نیست!

از مشتریان تماس گرفت و خواستار یکی از کالاهای سایت شد. پس از دریافت قیمت، معترضانه گفت جای دیگر ارزانتر است! من هم گفتم به هیچ وجه این قیمت که شما می گویی امکانپذیر نیست. یک روز بعد دوباره تماس گرفت و خواستار همان کالا شد. پس از گفتگوی مفصل با مشتری متوجه شدم متاسفانه توزیع کنندگان دیگر درصورتیکه کالای مورد نظر مشتری را موجود نداشته باشند قیمت بسیار پایین و غیر واقعی را اعلام میکنند ولی می گویند الان موجود نداریم. (به نقل از کارشناس فروش سایت چاپخانه)

نکته مهم اینجاست: قیمت پایین برای کالای ناموجود!

با این شیوه های غیر اخلاقی سعی می کنند بقیه را بدنام کنند! ولی درنهایت علاوه بر اتلاف وقت مشتری، خدماتی هم ارائه نمیکنند.

فکر می کنید قیمت های سایت گران است؟
به این مطلب امتیاز دهید:
لینک کوتاه این مطلب مناسب جهت ارسال به دیگران: https://chapkhane.net/zS35D