اولین موضوع: در نگهداری بهتر دستگاه چاپ بنر،محل نصب دستگاه یا همان کارگاه یا چاپخانه می باشد که باید عاری از هرگونه گرد وخاک باشد.
چرا که گرد و خاک باعث نازل گرفتگی هد ها و جمع شدن خاک در قسمت های مختلف دستگاه که روغن و گریس در آن قسمت کاربرد دارد می شود و باعث مستهلک شدن همان قسمت از دستگاه بنر می شود.
دومین موضوع: تمیز بودن دستگاه چاپ در پایان هر روز کاری.
به این صورت که جوهر های اضافی که توسط اپراتور و پرچ کردن بر روی دستگاه ریخته شده است را تمیز نمایید.
سومین موضوع:استفاده از جوهر های  مناسب برای دستگاه چاپ بنر.
به علت تخصصی بودن این صنف و زیاد بودن برندهای مختلف جوهرچاپ، بنر و قطعات و ملزومات چاپ در کشور.خرید بهترین و مرغوب ترین جنس از یک شرکت معتبر در بهتر نگه داشتن دستگاه چاپ بنر و قطعات دستگاه تاثیر بسزایی دارد.
چهارمین موضوع:چاه ارت، نوسان گیر برق، استاپ لایزر یا ups دستگاه چاپ بنر و وصل کردن سیم ارت به بدنه دستگاه و بدنه کیس باعث می شود که در هنگام چاپ بنر خطراتی که بردهای دستگاه را تهدید می کند از بین برود.
پنجمین موضوع: روغن کاری و شستشوی به موقع هدها.
دستگاه چاپ بنر  و قطعاتی از قبیل ریل حرکت دهنده کرییج و واگن پشت کرییج وچرخ دنده ها که باید در پایان هر ماه کاری روغن کاری شود.
تسمه های موجود در دستگاه هم بهتر است در پایان هرماه به جای روغن با صابون خشک لغزنده گردد.
شستشوی هد و قطعات دیگر بهتر است در صورت نو بودن دستگاه هر ۲ ماه یکبار شلنگ های داخل گالن جوهر برداشته و توسط پرچ  کردن خالی گردد و بعد از خالی شدن همان شلنگ ها در مخزن سالونت قرار گیرد تا دستگاه به جای جوهر، سالونت را جا به جا کند تا از این طریق کل مسیر شلنگ ها-پمپ ها-فیلترها و ساب تانک ها شستشو شود.
ششمین موضوع:در دسترس نبودن دستگاه
دستگاههای چاپ بنر به علت حساس بودن قطعات الکترونیکی بهتر است دور از دسترس افراد غیر مسئول باشد.تکیه ندادن به دستگاه چاپ بنر، نگذاشتن قطعات و ابزار از قبیل قیچی و کاتر بر روی دستگاه،دست نزدن به هدها و کابل و بردهای دستگاه چرا که در بدن انسان  الکتریسیته ساکن وجود دارد و از این طریق به دستگاه چاپ بنر انتقال داده می شود و باعث خرابی برد یا هد می شود.
هفتمین موضوع:دما و رطوبت
دما و رطوبت در چاپ و در برخی از قطعات دستگاه تاثیر به سزایی دارد دمای محیط باید بین ۱۸ تا۳۰ درجه باشد که بهترین دما در اکثر نقاط کشور بین ۲۶ تا ۳۰ درجه می باشد.
رطوبت هم ۴۰ تا ۶۰ درجه بهترین مقدار رطوبت برای یک چاپخانه به شمار می آید.

موارد مهم در نگهداری بهتر دستگاه چاپ بنر
به این مطلب امتیاز دهید:
لینک کوتاه این مطلب مناسب جهت ارسال به دیگران: https://chapkhane.net/qMYaT