صبر و ظفر هر دو دوستان قديمند /// بر اثر صبـــــــر نوبت ظفر آيد (سعدی شیرازی)
کاتر2

نکاتی درباره دستگاه کاتر پلاتر

0نظرات توسط

اگر شما هم یک دستگاه کاتر پلاتر دارید و می خواهید با آن یک طرح را برش دهید، حتما طبق تجربه می دانید ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. مثلا در حین برش طرح های ریز، ممکن است وینیل شما بلند شود و یا کار در حین برش پاره شود. برش خوب و درست اشکال بسیار ریز، یکی از امتیازاتی است که دستگاه های کاتر پلاتر شرکت مبین تک از آن برخوردار هستند. اما از آن جا که برش این طرح ها ممکن است برای شما نگرانی ایجاد کنند، در این مقاله سعی بر این داریم تا نکاتی برای برش بهتر با کاتر پلاتر را به شما آموزش دهیم.

کم کردن سرعت دستگاه کاتر پلاتر:

اولین نکته ای که برای برش اشکال ریز با کاتر پلاتر مهم است، کم کردن سرعت برش دستگاه می باشد. در تنظیمات دستگاه کاتر پلاتر سرعت حرکت تیغ کاتر پلاتر را تا ۱ یا دو سانتی متر بر ثانیه کم کنید. این باعث می شود تا دستگاه در برش کمتر دچار خطا شود. البته بعضی از کاربران دستگاه برش شبرنگ بر این باورند که برای برش طرح های ریز، بهتر است سرعت را بالاتر ببرند تا وینیل یا کاغذ بلند نشود. بنابراین؛ ما به شما توصیه می کنیم که با دستگاه کاتر پلاتر خود هر دو روش را امتحان کنید تا بهترین نتیجه را پیدا کنید.

روش برش متریال ضخیم با دستگاه کاتر پلاتر:

یکی از مشکلاتی که در برش طرح با متریال ضخیم مثل شبرنگ زنبوری پیش می آید این است که طرح به راحتی جدا نمی شود و ممکن است در حین جداسازی خراب شود. به همین دلیل ما به شما استفاده از گزینه Double cutting یا همان برش دوباره است. دو بار برش زدن باعث می شود تا شما مطمئن شوید که طرح به راحتی جدا می شود و آسیبی نمی بیند. البته کاتر پلاترهای مبین تک به راحتی شبرنگ زنبوری را که بیشتر برای ساخت تابلو های راهنمای شهری  و راهنمایی رانندگی استفاده می شود ، برش میزند.

نحوه ارسال کار بلند در دستگاه:

برای ارسال کار بلند در دستگاه کاتر پلاتر باید توجه داشته باشید که متریال به صورت کاملا موازی زیر دستگاه قرار گرفته باشد چرا که در حرکت رفت و برگشت جابه جا شده و نقاط شروع و پایان بر هم منطبق نخواهد شد از طرفی فشار گیره های نگه دارند نیز باید به طوری باشد که کشیده شدن کار توسط محور دستگاه با فشار نا متقارن موجب انحراف نشود به این منظور بهتر است برای جلوگیری از خطا علاوه بر استفاده از نرم افزار آرت کات از موازی کردن متریال در کنار لبه کاتر استفاده کنید که خود به عنوان راهنما در صاف نگه داشتن به شما کمک بسزایی می کند.

لینک کوتاه این مطلب مناسب جهت ارسال به دیگران: https://chapkhane.net/6360

About the author

مطالب مرتبط

2205

نکاتی مهم در مورد خرید دستگاه برش لیزری فلزات

  در این راهنما سعی داریم تا در تصمیم گیری...

-CNC

ویژگی های یک دستگاه سی ان سی در موقع خرید

ویژگی های یک دستگاه سی ان سی در موقع خرید:...

برای وینیل

بهترین جوهر برای چاپ روی وینیلر

بهترین جوهر برای چاپ روی وینیل بسیاری از فروشگاه های...

نظر خودتان را در این قسمت قرار دهید

راهنمای خرید دستگاه حکاکی و برش لیزری
راهنمای خرید دستگاه چاپ بنر