صبر و ظفر هر دو دوستان قديمند /// بر اثر صبـــــــر نوبت ظفر آيد (سعدی شیرازی)

هد اپسونdx5

0نظرات توسط

هد اپسونdx5  (نسل پنجم تکنولوژی piezo-electronic) سازگار با انواع جوهرهایDye,pigment,uv,sublimation,solvent,Eco-solvent می باشد و دارای رزولیشن ۱۴۴۰dpi و ۸ردیف نازل که در هر ردیف ۱۸۰ نازل وجود دارد. این هد دارای تکنولوژی کنترل قطعات یا variable dot است که می توان در چاپگرهای ۴ یا ۸ رنگ استفاده کرد و دارای حداقل سایز پاشش ۱٫۵  پیکولیتر و حداکثر ۲۱پیکولیتر می باشد. فرکانس پاشش در این هد ۸khz است.این هد ها نسل جدیدی از هدهای Epson هستند که دارای سرعت و رزولیشن بالا می باشند.

هدهای Dx5   وDx7 معمولا به هد های اکوسالونت مشهور هستند که دارای پیکولیتر پایینی هستند یعنی پاشش جوهر در این هدها بسیار ظریف است که در این صورت رزولیشین بالاتری دارند.

در قسمت بالای هد های dx5،۸ عدد سوزن در یک ردیف قرار دارند که در مدل dx7 این هشت عدد نازل در دو ردیف چهار تایی می باشند.

از نظر کد گذاری این هد ها را می توان به انواع F186000 که با جوهرهای (solvent-based,water-based)  سازگار است و F86000 ,F87000 و F18000(جوهر سابلیمیشن) تقسیم کرد.

هدdx7  هم باانواع جوهر ها سازگار است و از تکنولوژی هدPiezo استفاده میکند که به دلیل اصلاحات داخلی و نازل های ۴٫۲pl باعث شده که سرعت بالاتری نسبت به dx5 داشته باشد.

از آن جایی که Epson هد های خود را رمز گذاری کرده است،به همین دلیل دو نسخه از هد Dx5/7 وجود دارد:

۱٫هد رمزگذاری نشده(گران)

که به صورت مستقیم می تواند روی چاپگرهای لارج فرمت استفاده شود.

۲٫هد رمزگذاری شده(ارزان)

اگر به طورمستقیم در چاپگر استفاده شود،خطا می دهد که شرکت Epson با استفاده از chip-board را ساخته ایم که برای هد های رمزگذاری شده کاربرد دارد که یک کامپیوتر برای  هرهد استفاده می شود که این روش بیشتر برای پرینتر های A-starjet کاربرد دارد.

ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا اپسون هد های خود را رمزگذاری کرده است:شرکت های چینی و عموم مردم به علت گران بودن هد اپسون،شروع به خرید پرینتر های کوچکی که قادر به چاپ ۴۰ تا ۶۰سانتی متر  با هد اپسون بودند را کردند ،و سپس بدون اینکه از خود پرینتر استفاده ای داشته باشند،از هد آن به طور جداگانه استفاده می کردند، به این دلیل که قیمت لحاظ شده در پرینتر از خرید هد به تنهایی، ارزان تر بود،پس از آن که Epson متوجه این موضوع شد،با استفاده از chip- board هد های خود را رمزگذاری کرد.

لینک کوتاه این مطلب مناسب جهت ارسال به دیگران: https://chapkhane.net/J4M2h

About the author

مطالب مرتبط

برای وینیل

بهترین جوهر برای چاپ روی وینیلر

بهترین جوهر برای چاپ روی وینیل بسیاری از فروشگاه های...

طراحی گرافیک

نکاتی در طراحی گرافیکی برای دستگاه چاپ بنر

نکاتی در طراحی گرافیکی برای دستگاه چاپ بنر نکاتی در...

jpg

شرایط و نحوه اپراتوری و نگهداری از دستگاه اکوسالونت(Ecosolvent)

توضیح کلی درباره دستگاه اکوسالونت: دستگاه اکوسالونت در زمینه دستگاههای...

نظر خودتان را در این قسمت قرار دهید

راهنمای خرید دستگاه حکاکی و برش لیزری
راهنمای خرید دستگاه چاپ بنر